You Have 1 Item in your Cart. Price is $199

Opony 4x4

Kiedy decydujesz się na zakup nowych opon wiesz o tym że chodzi tu o twoje bezpieczeństwo i twoich bliskich. Chciałbym opisać o jakich parametrach nie możecie zapomnieć kiedy kupujecie ogumienia do samochodu z napędem 4×4. Nie wiem czy wiecie, ale napęd 4x4 lub czteronapęd ma specyficzne wymagania. Kierowcy którzy źle dobiorą opony do swojego czteronapędu mogą słono zapłacić za naprawę.

W naszym kraju samochody z napędem 4x4 cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. . Około 14 proc. wszystkich samochodów na aukcjach motoryzacyjnych serwisach ogłoszeniowych to samochody z napędem 4x4. Jednak Polacy najwięcej kupują nowych samochodów z napędem 4x4 tu odsetek jest jeszcze większy. Pod koniec XX i początku XXI wieku największą popularnością cieszyły się samochody kombi z napędem na dwie osie dziś popularne sa również SUV'y. Na rynkach światowych wliczając w to rynek amerykański, japoński, europejski zapanowała moda na kupno samochodu rekreacyjnego z parametrami sportowymi. Idąc tym tropem producenci opon dla samochodów 4x4 musieli zwiększyli produkcje w tym segmencie.

Przy zakupie opon dla samochodu z napędem na dwie osie inaczej 4x4 najważniejszy jest typ opon. Najwięcej kierowcy decydują się na sezonowe opony. Te opony nie sprawdzają się na ciężkim podłożu jak głębokie błoto lub piach ale większość samochodów 4x4 jeździ po asfalcie. Taki wybór daje nam dużą satysfakcję kiedy na letnich oponach w 100% wykorzystamy napędem na 4 koła i również będziemy usatyswakcjonowani z jazdy kiedy zmienimy na zimę opony i nasz samochód będzie bez problemu pokonywał śliskiej zakręty ale równie dobrze nasz samochód będzie się zachowywał na zjazdach jak i podjazdach.

Przy zakupie wyłącznie do suvów, terenówek i pikapów mamy do wyboru opony z oznaczeniami AT All Terrain lub MT - Mud Terrain Opony z oznaczeniem AT - All Terrain posiada mocniejszą konstrukcję oraz przeprojektowany i o wiele głębszym bieżnikiem. Takie opony bez problemu powinny poradzić w płytkim piachu, oraz na krótkich błotnistych przejazdach. Jednak chyba najcenniejszą zaletą tego typu opon jest fakty że idealnie sprawdzają się w jeździ po asfalcie. Jednym czynnikiem negatywnym jest większy hałas takiej opony przy większej prędkości.