Fiat 500 wymiana sprzęgła Warszawa Mokotów

Fiat 500 wymiana sprzęgła Warszawa Mokotów

  • Lata produkcji Fiat 500 od 1957 – do teraz

  • Miejsce: Mokotów, Warszawa.
  • Wyeksploatowane sprzęgło - Kierowca uskarża się na ślizgające się sprzęgło i utrudnioną zmianę biegów
  • Usługa: Wymiana sprzęgła
  • Auto: Fiat 500
  • Fiat 500 wymiana sprzęgła Warszawa Mokotów

    Fiat 500 wymiana sprzęgła Warszawa Mokotów

    Fiat 500 wymiana sprzęgła Warszawa Mokotów

Fiat 500 wymiana sprzęgła Warszawa Mokotów

Sprzęgło to podzespół, umożliwiający włączanie i rozłączanie napędu pomiędzy silnikiem, a skrzynią biegów w samochodzie.

Jaka jest konstrukcja sprzęgła?

Budowa sprzęgła to trzy elementy: tarcza, docisk, łożysko. Podstawową funkcją tarczy sprzęgła jest amortyzować przeciążenia, które powstają w trakcie ruszania oraz w chwili dynamicznego dodawania gazu lub dynamicznego zwalniania. Wtedy też to właśnie Tarcza sprzęgła minimalizuje szarpanie silnika.

Funkcją docisku sprzęgła jest optymalne dociskanie tarczy sprzęgła do koła zamachowego. Za słaby docisk wytwarza poślizg. Wtedy mówimy, że sprzęgło się ślizga i samochód nie chce przyspieszyć.

Funkcją łożyska w sprzęgle jest umożliwienie włączenia i wyłączenie sprzęgła.

Zużycie sprzęgła

Na tarczę sprzęgła oddziałują olbrzymie siły tarcia, po pewnym czasie w trakcie jady i zmienianiu biegów okładziny wycierają się i powstaje luz na kole zamachowym. Zbyt szybkie zużycie tarczy sprzęgła lub potocznie zużycie sprzęgła powstaje w trakcie niewłaściwego użytkowania. Zbyt szybki ruszanie i strzelanie ze sprzęgła lub jazda na pół sprzęgle. Kierowca nie odpuszcza do końca pedała sprzęgła jak jedzie.

Zużyte sprzęgło

Oznaką zużytego sprzęgła jest brak reakcji samochodu na zmianę biegów i przyciśnięcie pedała gazu. Oznaką zużytego sprzęgła może być problem ze zmianą biegów lub z okolicy skrzyni biegów możemy słyszeć niepokojące zgrzyty. Określenie na ile kilometrów starcza sprzęgło jest bardzo trudne do określenia. Wszystko zależy od charakteru jazdy. Możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa jednak powiedzieć, że sprzęgło powinno się wymienić po około 40 –100 tysięcy km. Ważne jest, aby obserwować w trakcie jazdy jak zachowuje się samochód i jego poszczególne podzespoły.

Wymiana sprzęgła Fiat 500 Warszawa Mokotów

Wymiana sprzęgła Fiat Panda Warszawa Mokotów

Wymiana sprzęgła Fiat Tipo Warszawa Mokotów