Ile kosztuje paliwo w hybrydowym samochodzie marki Toyota?

Jakie jest zużycie paliwa w Toyocie hybrydowej?

Jakie są realne korzyści związane z wyborem samochodu z hybrydowym układem typu plug-in? Jak wygląda zasięg w mieście i w trasie? Standardowe spalanie hybrydy typu plug-in wynosi zazwyczaj 1,5 l benzyny na 100 km, a maksymalny zasięg w trybie elektrycznym to ok. 60 km. Zalety tego rodzaju napędu są jednak znacznie szersze. Przekonaj się, jakie korzyści można uzyskać, decydując się na zakup auta hybrydowego typu plug-in.

 • Toyota Urban Cruiser ładowanie akumulatora
 • Hybrydy typu plug-in, inaczej zwane PHEV, posiadają jeden silnik spalinowy i jeden elektryczny. Zbiorniki ich akumulatorów można ładować za pośrednictwem gniazdka domowego, co jednakże zajmuje kilka godzin. Aby skrócić ten czas, wielu ludzi instaluje w garażu ładowarkę "wall-box", jak np. Range Rover Velar PHEV, która wystarcza do naładowania akumulatora w 2 h 16 min. Przy użyciu szybkiej ładowarki publicznej typu DC czas skraca się do zaledwie 30 minut. Te samochody są zdolne do poruszania się tylko z silnikiem elektrycznym, co gwarantuje im zasięg nawet kilku dziesiątek kilometrów - wystarczy do jazdy do pracy czy na zakupy. Ponadto hybrydy typu plug-in wykorzystują oba silniki równocześnie, co umożliwia uzyskanie pełnej mocy, a także ogranicza zużycie paliwa. Jak wpływa to na zużycie paliwa na autostradzie oraz w mieście? Odpowiedź na to pytanie zostanie podana za chwilę.

  Jaką odległość może pokonać samochód hybrydowy? Przewidywany zasięg samochodów hybrydowych wyposażonych w silniki elektryczne wynosi od 40 do 50 km, wystarczający do podróżowania po mieście i w jego okolicy. Należy jednak pamiętać, że ta wartość jest zależna od wielu czynników. Intensywność ruchu, temperatura powietrza i prędkość jazdy mają wpływ na zasięg auta hybrydowego. Gwałtowne przyspieszenie szybciej rozładuje akumulator, dlatego też, by wykorzystać w pełni jego zalety, należy unikać takiego manewru. Podobnie, duże prędkości sprawią, że bateria szybciej się rozładuje. Z kolei, niska temperatura powietrza wpłynie na spadek sprawności baterii i wydłużenie czasu przejazdu.

  Poruszanie się po mieście jest doskonałym miejscem, aby wykorzystać zdolności samochodów hybryd typu plug-in. Przejazdy tego typu są zazwyczaj krótkie i odbywają się z niskimi prędkościami, więc można je odbywać w trybie elektrycznym, co skutkuje brakiem potrzeby używania paliwa. Zasięg hybrydy wynosi około 50 km, więc jeśli dystans dzienny nie jest długi, to można uniknąć użycia benzyny. W przypadku rozładowania akumulatora możliwe jest kontynuowanie jazdy silnikiem spalinowym.

  Korzyści płynące z napędu hybrydowego są także odczuwalne poza miastem. Przede wszystkim ta moc zapewnia doskonałe osiągi. Jednakże, kiedy jest on używany, np. w ruchu autostradowym lub drogowym, zużycie paliwa jest większe niż w mieście. Maksymalna prędkość w trybie elektrycznym wynosi 140 km/h (np. Range Rover Velar, Range Rover), jednak najbardziej polecane jest wykorzystanie obu silników jednocześnie, czyli w trybie hybrydowym. Wtedy motor spalinowy jest wspierany, szczególnie widoczne przy przyspieszaniu, mając ogromny wpływ na zużycie paliwa. Używając silnika elektrycznego, wydatek na paliwo można zmniejszyć.

  Hybryda typu plug-in jest idealnym wyborem dla osób, które każdego dnia pokonują odcinki o długości od 40 do 50 km w kierunku pracy lub domu. Aby móc korzystać z samochodu wyłącznie na prąd, akumulatory muszą być zasilane, dlatego potrzebne jest stanowisko ładowania, np. w garażu. Inną opcją jest skorzystanie z szybkiego ładowania, jeśli wybierasz się do pracy lub centrum handlowego.

  Jakie jest zużycie paliwa w Toyocie hybrydowej?