Toyota Yaris czwartej generacji - najbezpieczniejszy kompaktowy samochód na świecie!

Czwarta generacja — dynamiczna wydajność i bezpieczeństwo. Yaris czwartej generacji, wprowadzony na rynek w 2020 roku, został zaprojektowany tak, aby był najbezpieczniejszym samochodem kompaktowym na świecie dzięki standardowym systemom zaawansowanego wspomagania kierowcy (ADAS). Był to także pierwszy model znany na całym świecie jako Yaris. Powrót do koncepcji „duży-mały” stworzył jeszcze bardziej dynamiczny wygląd, krótszy, szerszy i niższy niż poprzedni model, z mocnym wyglądem zewnętrznym wyrażającym zwinność i zwartość niezbędną do poruszania się po mieście i parkowania, przy jednoczesnym zachowaniu przestrzeni wewnętrznej i komfortu . Kluczowym elementem pozwalającym osiągnąć większe ambicje czwartej generacji była platforma Toyota New Global Architecture (TNGA) GA-B. Yaris stał się pierwszym samochodem kompaktowym zbudowanym na tej modułowej platformie, która poprawiła osiągi dynamiczne oraz lepsze właściwości jezdne i prowadzenie dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości i nadwoziu o dużej sztywności. Platforma GA-B przyczyniła się również do powstania przyciągającego wzrok projektu, stylizowanego na postawę sprintera w blokach startowych. Szerszy, niższy i bardziej kompaktowy wygląd oraz niższa pozycja siedzenia kierowcy stworzyły „skondensowany i zwinny” wygląd energicznego, dynamicznego samochodu, zawsze gotowego do podróży.

Czwarta generacja Toyoty Yaris to ukłon w stronę wydajności i dynamiki. Dzięki zwiększeniu mocy o 22% i skróceniu czasu od 0 do 100 km/h o 15%, jazda staje się jeszcze bardziej wciągająca. Najnowsza technologia hybrydowa zapewnia również spokój i osiągi, umożliwiając korzystanie z napędu w pełni elektrycznego nawet przy prędkościach do 130 km/h. To niezapomniane doświadczenie za kierownicą.

Yaris czwartej generacji — Toyota Yaris. Najpopularniejszy model Toyoty w Europie. Kompaktowy, dobrze wyposażony i najbardziej ekonomiczny w swojej klasie. Otrzymał tytuł Samochodu Roku 2021. Pochwalony za płynną jazdę, niską emisję spalin i przystępną cenę. Wybierz hybrydowy układ napędowy, jak ponad 80% nabywców Yarisa. Design, dynamika i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Najbezpieczniejszy kompakt na rynku - nowa Toyota Yaris czwartej generacji.

Yaris 2020: zaprojektowany z myślą o Twoim bezpieczeństwie - standardowe systemy, które dbają o Ciebie.