You Have 1 Item in your Cart. Price is $199

Mazda 3 Wymiana kompresora klimatyzacji

  • Lata produkcji 2003 – teraz

  • Powód wizyty w serwisie
  • Wymiana kompresora klimatyzacji po kolizji drogowej
  • Uzupełnienie czynnikiem 134a

Sprężarka klimatyzacji - po co jest w samochodzie?

Jest to profesjonalne określenie kompresora klimatyzacji samochodowej, którego funkcją jest zapewnienie optymalny przepływu substancji (zwanej chłodziwem) w układzie klimatyzacji oraz sprężenie jej do prawidłowego ciśnienia przy wzrastającej temperaturze pracy.

Kompresor kliamtyzacji - co jest ważne?

Jednym z najważniejszych elementów każdego kompresora są zawory. Pierwszy służy do odprowadzania oleju, podczas gdy drugi pełni funkcję kontrolną. Zawór do odprowadzania oleju jest używany do napełniania wnętrza kompresora klimatyzacji olejem (jest również używany do sprawdzania poprawności działania kompresora). O wiele ważniejszy jest zawór kontrolny (instalowane są zawory elektroniczne lub pneumatyczne). Jest on odpowiedzialny za prawidłowe działanie kompresora. Jest bardzo wrażliwy na kurz, który może się dostać do niego, gdy przypadkowo odłączony zostaje kompresor klimatyzacji.

Kiedy trzeba wymienić sprężarkę klimatyzacji?

Gdy sprężarka ulegnie awarii, trzeba ją rozłożyć i wymienić zużyte łożyska, tarcz sprzęgła lub kół pasowych, między innymi. Montowane są także nowe uszczelki. Po złożeniu sprężarki (śruby mocujące muszą być dokręcone z odpowiednim momentem obrotowym), przeprowadza się testy działania poszczególnych komponentów. Ostatnim etapem jest ponowne zamontowanie napędu dla sprężarki klimatyzacji.

Co to jest czynnik r134a?

Gaz popularny w chłodnictwie r134a to gaz fluorowęglowodorowy należący do grupy freonów. Jest bezbarwnym i pozbawionym zapachu gazem o bardzo dobrych właściwościach chłodniczych. Czynnik r134a jest powszechnie stosowany w chłodnictwie i klimatyzacji w tym w klimatyzacjach samochodowych ze względu na swoją wydajność, bezpieczeństwo oraz przyjazność dla środowiska.

Mazda 3 wymiana kompresora klimatyzacji po kolizji drogowej - Mokotów Warszawa

Mazda 3 wymiana kompresora klimatyzacji po kolizji drogowej - Mokotów Warszawa

Mazda 3 wymiana kompresora klimatyzacji po kolizji drogowej - Mokotów Warszawa